Strand en cultuur in Etretat en Bayeux
Etretat is beroemd om de Falaise d'Almont en de Falaise d'Alval. Door de golven zijn in de loop van de eeuwen fraaie poorten in de krijtrotsen uitgesleten. Om er te geraken dienen we een groot stuk terug te rijden tot voorbij Le Havre.
Het weer is gewoonweg schitterend vandaag en dat is ideaal voor onze plannen. Je kunt immers zowel links als rechts aan het strand van Etretat kilometers ver wandelen. Je loopt hoog boven de zee op de kliffen en je hebt steeds een prachtig zicht op de zee. Tijdens het wandelen vraagt er vaak eens een Jan-van-gent of een meeuw om onze aandacht. Nadat we enkele uren flink gewandeld hebben, zakken we in het stranddorpje af en zoeken onze toevlucht tot wat verfrissing.
Eenmaal bekomen, rijden we terug en stoppen in Bayeux. Bayeux is een oud stadje, vooral bekend van het wandtapijt van Bayeux. Dit 70 meter lange tapijt beeldt de strijd bij Hastings uit tussen Willem de Verovenaar en Harold van Engeland in 1066 en wat daaraan voorafging. Verder is Bayeux als enige stad in Normandië gevrijwaard van verwoestingen tijdens de 2e wereldoorlog.
We zakken af langs Port en Bessin, een gezellige vissershaven met lekkere en gezellige restaurantjes.
