Op bezoek bij de Zonnekoning in Versailles

Na een stevig ontbijt nemen we de trein naar Versailles. Omwille van de feestdagen is de trein gratis. We bezoeken er het paleis van Lodewijk XIV en zijn opvolgers. Het domein is onderverdeeld in drie grote delen. Je hebt er naast de tuinen en het domein van Marie-Antoinette, het indrukwekkende kasteel.

We bezoeken eerst het kasteel van de Zonnekoning. Dat bestaat o.a. uit de kapel, de opera, de spiegelzaal en de appartementen van de koningin. De vele schilderijen, het zilverwerk en schenkingen maken ieder appartement uniek.

Daarna maken we nog een fikse wandeling doorheen de tuin. De vijvers liggen er bevroren bij en vermits de fonteinen niet spuiten ziet het paard en kar van Neptunus er niet zo levendig uit als anders.


  • Toevoegen aan favorieten
  • Toevoegen aan Netjes
  • Toevoegen aan Nujij
  • Toevoegen aan MySpace
  • Toevoegen aan Live
  • Toevoegen aan Google
  • Toevoegen aan Facebook
  • Toevoegen aan eKudos
  • Toevoegen aan Digg
  • Toevoegen aan Delicious
  • Toevoegen aan Bligg